Knihy :
Smolík Josef : Pražské groše a jejich díly - II.vyd., ČNS Praha 1971 (doplnili Karel Castelin a Ivo Pánek), 134 stran, 7 tabulek a mapa, vázané, velmi dobře
zach.
Staněk Jaroslav: Peníze v českých zemích, Praha 1995, 239 stran, mnoho vyobrazení v textu, vázané, téměř
nové
Numismatické časopisy a sborníky :
NSČS - Numismatický časopis XXI., Praha 1952, 168 stran, 3 tabulky, brožované, velmi dobře
Patenty a cirkuláře :
Karel VI., 22.I.1738 - Obnovený robotní patent, 33 stran česky, podepsán Filip hrabě Kinsky, dobře
Marie Terezie, 12.3.1753 - povolení oběhu vybraných cizích zlatých a stříbrných mincí a jejich přepočty, hrabata Haugwizt a Chotek, 16 str. česky, velmi dobře
Marie Terezie, 6.8.1759 - nařízení proti okrajování a jinému poškozování mince, Václav K. hrabě Netolický z Eisenbergu, česky, 2 strany, velmi dobře
Historické cenné papíry :
Vídeň/Praha 1838 - Schwarzenberská knížecí půjčka 1000 Zlatých - pouze arch 8 kupónů po 20 Zlatých, velmi dobře
Osobní a jiné dokumenty :
Čáslav 1829 - magistrátní oběžník (cirkulář) na měsíc červenec, německy, 4 strany, velmi dobře
Dačice 1866 - Válečný deník pana Františka Weinzettla - tři česky psané rukopisné stránky, velmi dobře
Pardubice 1830 - trhové smlouvy pana Antonína Mrňáka, kolkované razítkovými kolky, 5ks, velmi dobře
Anglie, Jindřich VI., 1422 - 1461
Groš b.l. (1422-1427), Calais, Se.1836, FW.IV.19473, De Wit.III.3276, 3.798g, nep.nedor., pěkná patina R!
Aquilea-patriarchát, Mikuláš Lucemburský, 1350 - 1358
AR Denár b.l., český lev, opis / liliový kříž, opis, RBS.71, De Wit.III.3667, FW.I.2529, 0.936g, nep.nedor., pěkná patina R!
Aquilea-patriarchát, Jan Moravský, 1388 - 1394
AR Denár b.l., moravská orlice, opis / sv.Hermachoras čelně, opis, De Wit.III.3669, FW.I.2537, 0.751g, nep.exc., nep.nedor., pěkná patina R!
Aquilea-patriarchát, Antoninus II., 1402 - 1411
AR Denár b.l., De Wit.III.3672, Biaggi.191, FW.2540, 0.652g, nep.nedor., vylomený okraj, pěkná patina
Aquilea-patriarchát, Lodovico II., 1412 - 1420
AR Denár b.l., Erb, opis / madona, opis, Biaggi.193, De Wit.III.3673, podobný jako FW.I.2544, 0.438g, nedor., patina
Arménie - království Rupenidů, Leon I., 1196 - 1219
AR Tram, Král na trůnu čelně, opis / dva lvi s velkým křížem, opis, De Wit.4021-4022, MI.2393, FW.IV.21261, 3.082g, nep.nedor., krásná patina
Branibory, kurfiřt Friedrich II., 1440 - 1470
AR Hohlpfennig, minc. Frankfurt, Sa.4676 (obr.2491), 0.202g, mírně zvlněný, pěkná patina
2
Bulharsko, Jan Šišman, 1371 - 1395
Aspern (1/2 Grosso), stojící panovník, opis, monogram / Panna Marie, monogram, De Wit.III.3912, RBS.373, 0.522g, nedor., patina
Francie - město Carcassonne, anonym, cca 11.-12.stol.
Denár b.l., kříž, opis / monogram, opis, PdA.3779, De Wit.I.437, 1.321g, nep.nedor., skvrny, patina R!
Francie - Maine, Herbert I. a jeho následovníci
Denár b.l. (po 1015), podobný jako PdA.1553, podobný jako De Wit.I.358, 1.204g, nep.nedor., pěkná patina