Střední Evropa, Bójové, 2. - 1. stol. př.Kr.
1/3 Statéru - silně zbarbarizovaný typ Aténa Alkis, podobný jako Paulsen.89, 10mm, 2.663g, dr.škr. R!
1/8 Statéru, trojúhelník s paprsky a 6 tečkami / oblý hrbol, Paulsen.503, Lanz.57, 0.922g, 9mm, pěkná pat.
1/24 Statéru, Paulsen 143-148, stojící Aténa Alkis / oblý hrbol, 0.377g, 5mm, Castelin II/6 (Drobné mince typu Alkis, NL.XI/1956), nep.škr., pěkná patina
Sicilie, Syracusy, Dion, 357 - 353 př.Kr.
AV 25 Litra, hlava Apolóna zleva / lyra, opis, SG.958, BMC.2.270, Hoover.2.1295 (310-300 př.Kr.), 1.830g, nep.exc., pěkná patina RR!
Ionie, Phokaia, 480 - 400 př.Kr.
Elektronová hekta (1/6 Statéru), hlava Demeter zleva kvadratum inkusum, SG.4531, 2.560g, exc., pěkná pat.
Řím, Arcadius, 383 - 408
Tremissis, Rv:"VICTORIA.AVGVSTORVM.CONOB.", stojící Victoria, S.4123, RIC.X.19 - Constantinopolis - ražba z let 397 - 402, 1.443g, zvlněný, patina R!
Byzanc, Constantinus VII. a Romanus I., 920 - 940
Solidus, "IhS.XPS.REX.REGNANTIVM., Kristus čelně / "CONSTANT.CE.ROMAN.AVGG.", dvě poprsí s křížem čelně, SB.1751, Sab.XLVI/18, 4.383g, pěkná patina
Byzanc, Romanus III. Argyrus, 1028 - 1034
Histameon nomisma, Kristus sedící na trůnu čelně, opis / madona korunující císaře, opis, SB.1819, Sab.tab.IL/2, 4.416g, nep.vady razidla, patina R!
Byzanc, Niceforus III. Botanites, 1078 - 1081
Histameon nomisma, Kristus na trůně zpředu, "IC-XC" / stojící císař drží labarum a globus, opis, podobný SB.1881, Sabatier.LI/16, 4.104g, mírně exc., patina
Indie - Kúšáni, Vasu Deva, cca 195 - 230
Statér, Stojící král s trojzubcem u oltáře, opis / stojící bůh Šiva, buvol, nápis, podobný jako MA.3385, 7.927g, pěkná patina R!
Indie - Kidarité, anonymní ražby, 5.století
Statér, Stojící král s trojzubcem / Ardoksho sedící na trůně zpředu, podobný jako MA.3695-3697, 8.000g, pěkná patina R!
Arabský chalífát, Al Mustasim, 1242 - 1258
Dínár, mincovna Madínat as Salam (Bagdad) - ražba z let AH.640=656, podobný jako MI.266, 5.197g, mírně exc., mírně zvlněný
Velcí Seldžukové, Tughril Beg, 1038 - 1063
Dínár, AH.440 (= 1048), mincovna Nišápúr, podob. jako MI.875, podobný jako BMC.III.54, Zeno.20440-var., 3.441g, nedor., pěkná patina R!
Uhry, Marie z Anjou - manž.Zikmunda Luc., 1385 - 1395
Dukát b.l., minc. Buda, stojící sv. Ladislav, opis / znak v kružbě, opis, zn."štít zdobený kroužky", Fr.8, Pohl.4/C1-1, Husz.563b, Len.13/1, 3.579g, patina R!
Ferdinand I., 1526 - 1564
Dukát 1546, Vídeň-Hartmann, M-A.29, Fr.36, 3.459g, 3.533g, nep.rysky, pěkná patina R!
Dukát 1533 KB, Kremnica, Husz.895, Fr.48, 3.516g, mírně zvlněný, nep.úhoz, nep.rysky, patina R!
Rudolf II., 1576 - 1612
Dukát 1578, Vídeň-Hartmann, M-A.64, Fr.87, H.1232, 3.425g, nep.vada raz., nep.zvlněný, pěkná patina R!
Dukát 1608, Vídeň-Händl, jako M-A.94 (2Dukát), Fr.87, jako H.1227 (1606), nep.zvlněný, pěkná patina RR!
Dukát 1581, Praha-Gebhart, J.63b, MKČ.294, 3.455g, mírně zvlněný, dr.úhozy, pěkná patina RR!
Dukát 1594, Praha-Erckerová, J.66b-2, MKČ.299, 3.469g, zvlněný, vl.rysky, téměř