Ferdinand IV. - následník trůnu, zemřel 9.7.1654
Litá medaile na korunovaci v Praze 5.8.1646 - oltář s hořícím kalichem, mečem a hvězdou, opis / koruna a nápis, Ag 28mm, 12.325g, ČS.730, jako Nov.A.5b R!
Leopold I., 1657 - 1705
Hautsch -vítězství nad Turky u Sicklosu 1687 - poprsí zprava, opis / bitva, veduty osvoboz. měst a nápisy, Sign., Ag 42mm, 31.594g, M.1058, H.2151, dr.hr., rys.
Leopold I. a Eleonora Magdalena von Pfalz-Neuburg
P.H.Müller - AR zlacená svatební medaile 1676 - portrét císaře zprava, opis/ portrét císařovny zleva, opis, 52mm, 42.533g, M.885, H.2052, dr.hr.,dr.rys. R!
Josef I., 1705 - 1711
Wolfgang - AE pamětní medaile 1700 - poprsí zprava, opis / zámek Schönbrunn, opis a 5-řádkový nápis, Sign., bronz 50 mm, novoražba značená "HMA 1914"
AR menší jeton na holdování ve Vídni 22.IX.1705 - koruna a 7-řádkový nápis / Boží oko, meč s vavřínem a opis, 18mm, 1.287g, Novák.J.2b, M.1298, dr.vady
Karel VI., 1711 - 1740
Litá medailka na korunovaci ve Frankfurtu 22.XII.1711 - zeměkoule v oblacích, opis / koruna a 8-řádk.nápis, Nesign., Ag 26mm, 11.484g, jako Nov.F.41b, patina
Menší jeton na holdování ve Vídni 8.XI.1712 - zeměkoule v oblacích, opis/ koruna a 7-řádkový nápis, Nesign., Ag 19mm, 2.086g, M.1402, Novák.XI.N.5b, pat.
Na námořní vítězství u Syrakus 1718 - portréty císaře a ang.krále, opis / Jupiter a Neptun ničí španělskou flotilu, písmo, Ag 44mm, 29.318g, M.1539, dr.hr.,pat.
Donner - založení Rytířské akademie v Lehnici 1735 - poprsí zprava, opis / bohové s modelem budovy, písmo, Sign., Ag 51mm, 52.548g, ČS.1144, dr.rysky, patina R!
Alžběta Kristina, manželka Karla VI.
Richter - medaile na korunovaci v Bratislavě 1714 - poprsí zprava, opis/ hvězda nad oblaky, opis a nápis, Ag 30mm, 11.708g, Nov.DD.4b, velký vryp, hr., rysky
-2/2
Marie Terezie, 1740 - 1780
AR menší jeton na korunovaci v Praze 12.V.1743 - stojící lev se znakem a křížem, opis/ koruna a nápis, 21mm, 2.204g, ČS.1313, Don.2877, Nov.G.3b, patina
Widemann - AE medaile na úpravu sedmihr. zákonů 1765 - medailon na knize, zbraních a vavřínech, znak, opis / nápis ve věnci, Sign., měď 59mm, M.1968+, dr.hr.
Würt - záslužná medaile pro premianty gymnásií 1776 - císařovna v závoji, opis / sedící Minerva obdarovává studenta, nápis, Sign., cín 38mm, stopa po oušku
Scharff - medaile na odhalení pomníku ve Vídni 1888 - poprsí zprava, opis / pomník císařovny, opis a nápis, Sign., Ag800, 64mm, 105.023g, H.3834, vl.rysky, tém.
Scharff - medaile na odhalení pomníku ve Vídni 1888 - poprsí zprava, opis / pomník císařovny, opis a nápis, Sign., bronz 64 mm, H.3834(Ag), pěkná patina, téměř
Marie Terezie a František Lotrinský
Kaiserswert - založení Tereziánské akademie 1746 - dvojportrét, opis / Minerva s dítětem, budovy, písmo, Sign., měď 49mm, 54.339g, M.1791(Ag), H.2884(Ag)
Wurschbauer - medaile na jubil.rok 1750 - dvojportrét a opis / dvě Boží ruce drží kormidlo nad zeměkoulí, opis, Sign., Ag 50mm, 43.022g, M.1818, H.2901, rysky
Wiedeman - AR medaile na osvobození Kladska 26.7.1760 - dvojportrét zprava, opis/ rytíř se znakem, pevnost, písmo, Sign., Ag 46mm, 35.040g, H.2925, M.1887 R!
Widemann - AR medaile na úmrtí císaře b.l. (1765) - portrét císaře, opis/ portrét císařovny, opis, Sign., 42mm, 34.642g, M.1954, MMT.182a, m.o., hr., rysky