Konvoluty římských mincí
Konvolut denárů 1.-3. století, tmavá patina 25ks
-2-1-
Marcus Antonius a Octavianus, Makedonie, Thessalonica
AE 28mm, Hlava Eleutherie zleva, opis/ Niké kráčející vlevo, opis, RPC.1551, 24.842g, mírně kor., pat. RR!
-2/2
Septimius Severus, Cappadocia, Caesarea
AR Drachma, Rv: kráčející Victoria, opis, rok 2 = 193/194, podobná jako SGI.2256, 2.113g, nepravidelný tvar střížku, nedor., patina
Caracalla a Julia Domna, Moesia Inf., Markianopolis
AE 25mm, Rv:chrám se sochou Serapise a čtyřmi sloupy, opis, podobný jako SGI.2707, podobný jako Mušmov.508, podobný jako Varb.I.1049, mírně kor., patina, lakov.
Alexander Severus, Bythynia, Nicaea
AE 20mm, Rv:tři standarty a nápis, SGI.3287, Ley.177, nedor., mírně kor., patina
2/2-
Gordianus III., Egypt, Alexandria
Bil.tetradrachma, Rv: stojící Serapis čelně, rok 7 (= 243/244), podobná jako SGI.3792, K-G.72/141, Dat.4774, 12.087g, pěkná patina R!
Philippus I., Moesia Superior, Viminacium
AE 20mm, Rv: Moesia mezi lvem a býkem, opis, podobný jako SGI.3874, mírně kor., patina
3/3
Volusianus, Pisidia, Antiochia
AE 24mm, Rv: legionářský orel mezi standartami, opis, SGI.4381, mírně exc., vady mater., vada raz., patina
Claudius II., Egypt, Alexandria
Bil.tetradrachma, Rv: sedící orel zprava, rok 3 (= 270), SGI.4743, K-G.104/33, För.1152, 9.715g, nep.exc., pěkná patina
Mysia, Pergamon, městská ražba, 1.století
AE 16mm, hlava personif. Senátu zprava, opis / hlava Romy zprava, oltář, opis, SGI.4911, 3.008g, patina
Lydia, Magnesia ad Sipylum - městská ražba
AE 20mm, Personifikace hory Sipylum, opis / stojící Asklepios, opis, SGI.5027, exc., nedor., patina
Řím a římské kolonie, 1. - 2. století n.l.
Augustus (As, RIC.486 ?), Domitianus (As, RIC.397 ?), M.Aurelius jako césar (AE 20mm, Flavipolis ?), Julia Domna (AE24mm, Thessalonika ?), mírně kor.,pat. 4ks
-3-2-
Justin II. a Sofie, 565 - 578
AE Follis, Nicomedia - 1.dílna, rok 5 (= 569/570), SB.369, podobný jako Sabatier.XXI/13, 11.709g, patina
Mauricius Tiberius, 582 - 602
AE 1/2 Follis, Constantinopolis - 1.dílna - rok 2 (= 583/584), podobný jako SB.497, Sabatier.XXV/7, nepravidelný tvar střížku, nedor., pěkná patina
-2/2-
Byzanc, cca 10.-11. století
Anonymní follis - typ B, Rv: kříž a nápis, SB.1823, připisovaný době vlády Romana III. (1028 - 1034), 10.225g, mírně exc., pěkná patina
Byzanc, cca 8 . - 13. století
Konvolut blíže neurčených mincí (3x follis, 1x Ag miskovitá mince s prasklinou a dírkou) 4ks
Konvolut blíže neurčených mincí (2x follis, 2x Cu miskovitá mince - trachy, patina 4ks
3-2
Abásovci, Al Mamun, AH.195 - 218
AR Dirhem, AH.217 (= 832), mincovna Merw, podobný jako MI.199, Wil.390, 2.939g, 2x škr., nedor., patina
Zlatá horda, chán Džanibeg, AH.742 - 758
AR Dirhem, AH.745 (= 1343), Serai al Jadida, podobný jako MI.1523, Sagdeeva.219, 1.502g, nedor., patina
Zlatá horda, chán Birdibeg, AH.758 - 760
AR Dirhem, AH.759 (= 1357), minc. Gulistan, MI.1530, Wil.2033, Sagdeeva.273, 1.522g, exc., nedor., patina