Morava - nepřiděleno, 40. léta 12.století
denár, kněz s pozdviženou pravicí a knihou, nad ní písm.T / sv.Václav s praporcem a štítem, Ca.644, Šm.425, VP.230
-2/2
Vladislav II., knížetem Čechách 1140 - 1158
Denár, Ca.587, F.XXXVI/19, Šm.228_č.ned.opisy RR!
Konrád III.Ota, 1189 - 1191
Denár, Ca.-, Vid.268, opis "DVX CONRATVS"_ned.opisy RR!
Vladislav II., z let 1140 - 1174
Denár, dvě poprsí proti sobě / chrám s výrazným křížem Ca.nezná, Šm.505, PV.209_R!
2/2-
Přemysl, markrabě moravský, 1228 - 1239
Denár, Ca.894, Če.123_č.vyl., dr.ned.
Přemysl Otakar II., králem v Čechách 1253 - 1278
Denár moravský z let 1253-1270, Ca.898_č.ned. R!
Václav II., 1283 - 1305
Pražský groš, var.písm."C" a "D" v opisu WENCEZLAVS SECVNDVS puncována do razidla vylomeným puncem, nález Olešník Hás.19, Num.sb.XI/1970, str.181-7
Jan Lucemburský, 1310 - 1346
Parvus, Sm.2, tab.I/2_č.ned.
-2/2-
Karel IV., 1346 - 1378
Fenik se čtyrrázem, pro Českou Falc, minc.Lauf jako Nech.C/XII/19, jako Cha.108_R!
Václav IV., 1378 - 1419
Peníz se čtyřrázem, K.Hora, Cn.43, Rad.2_č.ned. R!
2/-
Peníz se čtyřrázem, K.Hora, Cn.44, Rad.2_č.ned. R!
Fenik se čtyřrázem pro Českou Falc, mincovna Erlangen typ koruna / hlava zprava, Nech.A/XXIX/59_ned. R!
-1/2-
Jošt - markrabě moravský, 1375 - 1411
Denár. haléř s IO pod korunou s křížky, Sb.I.num.symp.:pol.341
Doba husitská, 1419 - 1437
Cu střížek pro ražbu flůtku se čtyrrázem, bez ražby obrazu
Ladislav Pohrobek, 1453 - 1457
Peníz bez čtyřrázu, Rad.15, Cn.62
Jiří z Poděbrad, 1458 - 1471
Pražský groš, Sm.1
Peníz kruhový bez čtyřrázu, Rad.21, Cn.66_č.ned.
-1/-
Matyáš Korvín, 1458 - 1490
Kruhový peníz s uhersko-českým znakem, minc.České Budějovice Ca.74a, Re.245, Sm.VII/23_R!
Vladislav II., 1471 - 1516