Marie Terezie, 1740 - 1780
Moll - AE medaile na bitvu u Kolína 1757 - portrét v antické zbroji, opis / vítězný oblouk, opis, Nesign., měď 45mm, 46.522g, ČS.1341, D.4475, H.2917
Krafft - AR medaile na uzdravení od neštovic 1767 - poprsí zprava, opis / Providentia, Minerva, Saturn a znak, písmo, 57mm, 60.744g, M.1975, H.2946, patina
Wideman - menší jeton na uzdravení od neštovic 1767 - portrét, opis/ císařovna klečící před oltářem, opis a nápis, Ag 21mm, 1.913g, ČS.1368, M.1979, nep.rysky
Widemann - základní kámen chrámu svatého Štěpána v Ostřihomi 1768 - poprsí zprava, opis / 11-řádk.nápis, Sign., 47mm, 34.932g, M.1990, H.2952, krásná patina
Nesign. - cínová medaile na Těšínský mír 13.5.1779 - truhlice zdobená 3 portréty, letící Fama, opis / 8-řádkový nápis, 48mm, 26.752g, dva nálitky na hraně
Marie Terezie a František Lotrinský
Werner - AE medaile na narození Josefa II. 1741 - tři portréty, opis a nápis/ labarum v krajině, opis, 43mm, 23.955g, M.1685(Ag), H.3109(Ag), patina, téměř
Kaiserswert - založení Tereziánské akademie 1746 - dvojportrét, opis / Minerva s dítětem, budovy, písmo, Sign., měď 49mm, 54.339g, M.1791(Ag), H.2884(Ag)
František I., 1745 - 1765
Donner - návštěva vídeňské mincovny 1754 - poprsí zprava, opis / Apolón s váhami v ruce, písmo, Sign., Ag 45mm, 34.744g, revers jako MMT.114, dr.hr.,dr.rys.
Josef II. a Isabela Parmská
Wideman - AR jeton na svatbu ve Vídni 6.10.1760 - dvojportrét zprava, opis/ genius s pochodní u oltáře, nápis a opis, Sign., 28mm, 6.498g, M.1893, H.3116
Josef II., 1780 - 1790
Menší peníz na volbu ve Frankfurtu 27.3.1764 - poprsí zprava, opis / Germania stojící nad ležícím rytířem, opis a nápis, Ag 22mm, 2.506g, Nov.B.7b, H.3120, pat.
Menší peníz na korunovaci ve Frankfurtu 3.4.1764 - Boží oko, meč a pluh na zeměkouli, opis / koruna, nápis, Ag 20mm, 2.017g, M.1922, Nov.C.14b, pat., tém.
Josef II. a Josefa Bavorská
Oexlein - AR medaile na svatbu ve Vídni 23.1.1765 - dva portréty, opis / sloup, znak, opis, Sign., Ag 45mm, 21.842g, M.1936, H.3134, úhoz, dr.rys., pat.
Reich - cínová medaile na Těšínský mír 1779 - poprsí Josefa II. a Friedricha II., věnec, nápis/ korunované sloupy, znaky, opis, 43mm, ČS.1371, pův.měď.čep, pat.
Reich - cínová medaile na povodně v Evropě 1784 - povodeň, duha, opis / povodeň, opis a nápis, Sign., cín s původním měděným čepem 47 mm, dr.hr., nep.rysky
Josef II. a Leopold II.
AR medaile na návštěvu uherských horních měst 1764 - portréty proti sobě, opis / jezdci v průvodu, písmo, Sign.Wideman, 36mm, 17.468g, M.1926, dr.hr., vl.škr.
Av. Marie Christina a Albert Saský
Nesign. - AR osmiúhelníková medaile 1786 - portréty proti sobě, opis / věnec, 4-řádkový nápis, znak, 34x34 mm, 19.219g, M.1979, dr.hr., dr.škr., pat.,tém.
Nesign. - AR osmiúhelníková medaile 1790 - portréty proti sobě, opis / 5-řádk.nápis, girlanda a dva rohy hojnosti, 34x34mm, 20.416g, M.2203, H.3298, pat.,tém.
AR medaile na návrat do Belgie 1791 - portréty proti sobě, opis/ stojící Fortuna, opis a 3-řádkový nápis, Nesign., 34x34mm, 20.405g, H.3300, dr.hr., rys., pat.
Arcivévoda Maxmilián, 1756 - 1801
Würt - AR jeton na návštěvu uher. horních měst 1777 - poprsí zprava, opis / osmiřádkový nápis a kladívka, Nesign., 25mm, 6.517g, M.2076, na hraně zkouška kovu
František II., 1792 - 1835
Větší jeton na korunovaci ve Frankfurtu 14.7.1792 - koruna, žezlo, meč a jablko, opis / 9-řádkový nápis, Ag 24mm, 4.383g, Nov.E.7b, M.2269, rysky, pat., tém.