Osobní a jiné dokumenty :
Praha 1945 - Pochvalné uznání Vojenského velitelství Revoluční gardy Vyšehrad - Sokolovna udělené svob. Fr.Čondlovi, dva podpisy, razítko, velmi dobře
zach.
Praha 1946 - Diplomové uznání za účast v boji při obraně Prahy ve dnech 5.-9. května 1945 na jméno "František Volek", razítko, podpisy, krásně
Praha 1947 - Dekret o jmenování Františka Volka kancelářským správcem Ministerstva národní obrany, suchá pečeť, podpis generála L.Svobody, skvrna, dobře
Praha 1980 - čestné uznání ministra zahraničních věcí ČSSR Janu Černilovi za vzorné plnění pracovních úkolů s podpisem ministra B.Chňoupka, velmi dobře
Příbram 1876 - vysvědčení Obecního reálného gymnasia pro Jaroslava Gärtnera ze Sedlčan za druhé pololetí I.třídy, kolek 15 Kr., razítko, podpisy, velmi dobře
Semily 1911 - cestovní pas - rytíř Petr Šlechta, bytem Lomnice na Popelkou, fotografie, kolek 3 Kor., podpisy, razítka, konec šňůrky přelepen pův.zálepkou
vdz
Anglie - Northumbria, cca 9.stol. po Kr.
Sceatta b.l., patrně se jménem mincistra "+LINIO..."/ pentagram, De Wit.neuvádí, avers jako Seaby.856, 1.024g, pěkná patina R!
Aquilea-patriarchát, Mikuláš Lucemburský, 1350 - 1358
AR Denár b.l., český lev, opis / liliový kříž, opis, De Wit.III.3667, FW.I.2529, 0.842g, mírně exc., pěkná patina R!
Aquilea-patriarchát, Lodovico della Torre, 1358-1365
AR Denár b.l., trůnící svatý Hermachoras, opis / věž, žezla a opis, De Wit.neuvádí, RBS.72, FW.I.2531, 0.856g, nep.exc., nep.nedor., patina R!
Brabant, Johann I. Vítězný, 1261 - 1294
Esterlin b.l., poprsí čelně, opis / velký kříž, ve všech úsečích po třech tečkách, opis, De Wit.1.1127, 1.320g, nedor., patina
Brabant, Johann III., 1312 - 1355
Esterlin b.l., čtvrcený znak, opis / květinový kříž, opis, FW.II.11262, De Wit.1.1133, 1.422g, nedor., pěkná patina
Branibory, kurfiřt Friedrich II., 1440 - 1470
AR Hohlpfennig, minc. Stendal, Sa.4673 (obr.2488), 0.211g, pěkná patina, téměř
Branibory, Ludwig II., 1351 - 1365
Denár b.l., Spandau, Dannenberg.253, Bahrfeldt.620, 0.758g, mírně exc., nedor., pěkná patina R!
Francie, Filip IV. Sličný, 1285 - 1314
Tourský groš b.l., Kříž, dvojitý opis / styliz. hrad, opis, kruh královských lilií, podobný jako Ciani.200, 4.002g, nedor., patina
Francie - Metz (Mety) - město
Groš b.l. (kolem roku 1450), klečící svatý Štěpán, dva znaky, opis / velký kříž, hvězdy, opisy, Sa.1890 (obr.922), FW.III.13370, 2.746g, vada mat., patina R!
Francie-Penthievre, Etienne I. (Stephan), 1093 - 1138
Denár b.l., velký kříž, opis / styliz. postava, opis, podobný jako De Wit.I.356, FW.II.10953, 0.850g, nedor., nepravidelný okraj, patina
2/2-
Gorice - hrabství, Maximillian I., 1500 - 1519
Fenik 1505, Lanz.51(1989)/pol.642, Sa.neuv., FW.neuv., 0.367g, nep.nedor., pěkná patina
Hall am Kocher - město, 14. - 15. století
Haléř se čtyřrázem, ruka / kříž, Rad./1 (str.169), Sa.1365 (obr.608), 0.538g, nep.nedor., pěkná patina
Itálie - Milán, Galeazo a Bernabo Visconti, 1355-1378
Grosso b.l., svatý Ambrož, opis / korunovaný drak, monogram, opis, De Wit.3551, podobný jako FW.II.6688, 2.455g, exc., nep.nedor., nep.napr., patina
Itálie - Milán, Giovanni Galeazo Visconti, 1378-1402
Grosso b.l., svatý Ambrož, opis/ milánský znak, opis, monogram, podobný jako FW.II.6693, De Wit.III.3554, 2.276g, mírně nedor., mírně okr., pěkná patina