Num.katalogy
Saurma-Jeltsch: Schlesische Münzen und MedailenReprint Olomouc 1991, dle orig.vydání z r.1883 - plátěná vazba,křídový papír - velký formát
N
Suchanek A.: Katalog popularny monet Polskich po r.1915 vyd.2002_tém.
Suchanek A.: Katalog popularny monet Polskich po r.1915 vyd.2004(obsahuje soupis nouzových městských mincí)
Suchanek A.: Katalog popularny monet Polskich po r.1915 vyd.2006(obsahuje soupis nouzových městských mincí)
Yeoman R.S.: A Guide Book of United States Coins - Red Book53. edice, vyd. 2000
Zagreba M.: Katalog mincí Ukrajiny 1992-2005brožované_použité
Zach.
Num.spisy
Cach F.: Studie "korunovačního" denáru Vratislava II. a denáru Boleslava Olomouckého vyd. Praha 1939 12 listů brož.
Nohejlová-Prátová: Základy numismatiky 1. vydání 1975_tém.
Nop Vl.: Soupis numismatické literatury v kroměřížskézámecké knihovně vyd.:1974 108 str., mnoho fotografií_mírně opotř. přebal
Med.pla.odzn.
Mžyková M.: Chebská reliéfní intarzie a grafika, výstavní katalog 1987 100 stran textu +120 stran barevných a černobílých přílohbrožované
Polívka E: Pražský rytec Antonín Guillemard 1747-1812(podrobný soupis díla, vše vyobrazeno) Praha 1988váz. 124 str.
Faleristika
Šnajdr Miroslav: Úder blesku, letecká válka 10. května 1940 (ofenzíva Westfeldzug, útok na neutrální Nizozemsko, Belgii, Lucembursko a severní Francii) 415 stran +foto vyd.: Naše vojsko 2010 vázáno
Notafilie
Cuhaj G.: WORLD PAPER MONEY, Modern Issues 1961- Date 9. vydání(2003)
Cuhaj G.: WORLD PAPER MONEY, Modern Issues 1961- Date 11. vydání(2005)
Náboženská literatura
Cinek Frant.: Arcibiskup Dr. Antonín Cyril Stojan - život a dílo, Pokus o nárys duchovní fysiognomie, (k desátému výročí jeho smrtivydalo Lidové knihkupectví v Olomouci 1933) 1180 stran !"vzácné"_tém.
Různé
Indra B.: Cínařské dílny střední a severní Moravy a ve Slezskuod 16. do druhé poloviny 19.století vyd. Opava 1984 brožováno_pár poznámek, tém.
Michal S.: HODINY - Od gnómonu k atomovým hodinímmnoho vyobraz. 251 str. Pha 1980 vázáno
Skýbová A.: České královské korunovační klenoty vyd. Praha 198296 stran +12 černobílých a 37 barevných fotografií vázáno_tém.
Heraldika
Louda J.: Moravská církevní heraldika 31 barevných stranOlomouc 1977_tém.