Německo - 3.říše (1933-1945)
Útočný pěchotný odznak "Infanterie-Sturmabzeichen" patin. bronz48x63 mm zn. ražebny AS v trojúhelníku Hartung 72;Nim. 3891 orig. spona_nález. patina
Záslužný kříž "Deutschen Mutter" 2 model - s datem zlatý,nákrční nošená stuha Nim. 3513
0/1
Záslužný kříž "Deutschen Mutter" 2 model - s datem bronzovýNim. 3515_bez stuhy
"Španělský kříž 1939" II. třída postř. bronz "RR"Nimer. 3806; BB 41 24,996 g
Odznak - "Pro piloty kluzáků" ( Luftfahrt Segelfliegerabzeichen)č. 122 824 katalog: Hüsken 8816 g, 4129 c, Kaiser 1162
Odznak: Winterhilfe Kriegs, symbol svastiky UM 2300 Ros. 0.345štít se svastikou hnědá hmota 34 mm orig.spona2/ Odznak:Winterhilfe Kriegs, symbol svastiky UM 500 Ros. 0.349svastika hnědá hmota 30x30 mm orig. spona 2 ks
1-1
Odznak: Winterhilfe Kriegs, symbol svastiky UM 1000 Ros. 0.348hnědá hmota, orig.spona
Polsko
Plaketa "XXV - lecie M.O. i S.B." Za službu vlasti 1944-1969, tlapatý kříž s mečem, opis / mapa Polska s orlicí a křížem, opisbronz 60 mm 92,32 g orig. etue
Srbsko
Medaile "Petar I. král Srbska 1914-1918" / srbská orlice a datace 1915-1916-1917, s meči orig.o. bez stuhy
Kongo
Pam.medaile "Za zásluhy v umění a literatuře" 3.třída bronzMERITE ARTS SCIENCES LETTRES
Pam.medaile "Za sportovní zásluhy" MERITE SPORTIF I. třída zlatá; +2. třída stříbrná; +3. třída bronzová 3 ks
Num.katalogy
Fiala E.: České denáry, vyd. Praha 1895 "základní díločeské numismatiky" vázáno, zvlášť text + 36 tab. včetně dodatkuv kazetě (obal kazety na hřbetě pošozen)_výbor.
Zach.
Fischer: Katalog monet Polskich 2010
N
Krause/Mishler: World Coins 1801-1900 2. vydání_výborně
"World Coins 2001 - Date" 3. vydání 2009 + DVD
"World Coins 2001 - Date" 4. vydání 2010
Parchimowicz J: Katalog monet polskich XIX i XX wieku vyd. 2001_uvnitř pár poznámek, jako
Paszkiewicz Borys: SILESIORUM MONETA" - Slezské středověké minovnictví (1419-1526) vyd.: Varšava-Vroclav 2021 465 stran velký formát - nejúplnější katalog Slezska, všechny typy vyobrazeny
Saurma-Jeltsch: Schlesische Münzen und MedailenReprint Olomouc 1991, dle orig.vydání z r.1883 - plátěná vazba,křídový papír - velký formát