Morava, Slezsko a města
Václav IV. (1378-1419). Haléř Vratislav R
2
Slezské evangelické stavy (1633-35). 3 krejcar 1634 W/HR Vratislav - Rieger. MKČ-1146. n. vada mat., n. nedor.
Lehnice - Břeh. Kristián z Volavy (1639-72). 3 krejcar 1668 CB. SaJ-442/149
Městské ražby. Svídnice. 1/2 groš 1520, 1523, 1524, 1525, 1526 s tit. Ludvíka 5 ks
1 až 2
Vratislav. Městský haléř za Vladislava II. z let 1471-1516 (W / lev). SJ-15/12. n. nedor.
-1/-1
Zhořelec. Městský peníz z 2. pol. 15. stol. (GOR / koruna). Rad.-V/15 var.
Městský peníz z 2. pol. 15. stol. (GOR / koruna). Rad.-V/15 var. dvojráz
2/-2
Rodové ražby
Diepholz. Konrad XII. (1461-73). Napodobenina bílého penízu Vladislava II. (0,33 g). patina R
Šlik, Jindřich (1612-50). 3 krejcar 1632 IC Planá - Candler (1,75 g). Smetana-C33a. n. nedor.
Valdštejn, Albrecht (1624-34). REPLIKA 1/2 tolaru 1626, neznačeno. Nech.-jako 5. Al 31 mm
3 krejcar 1628 Jičín - Reick. Nech.-47. n. nedor.
2/-1
3 krejcar 1629 Zaháň. Nech.-114
Církevní ražby
Linec, diecéze (arcib. Vídeň) Med. za ctnost a zbožnost katol. spolku b.l. Zářící Panna Marie s dítětem / nápis a opis. Ag 30 mm. n. škr., n. hr.
Mariazell, bazilika. 800 let poutního místa 1157 - 1957. Budova baziliky, opis / soška Panny Marie, opis s let. 1955. Ag 0.900 (zn. na hraně) 33 mm
Olomouc, arcib. Karel II. Liechtenstein (1664-95). Oficiální replika (napodobenina) medaile o váze 30 dukátu (4 tolaru) b.l. ražená v r. 1978 (b.l.). Portrét, opis / znak olom. biskupství, opis. Bronz 61 mm. Taul-jako 97
3 krejcar 1666 špice. SV-D5/B2
3 krejcar 1695 SAS. SV-332
3/-2
Biskup Josef Vrána (1973-87). Med. na jmenování titulárním biskupem 1973. Portrét s berlou zleva, opis / osobní znak biskupa, opis IV. MARTII A. D. MCMLXXIII. Sign. R. Doležal - A. Grmela. Bronz 60 mm
850. výr. založení chrámu sv. Václava 1131 - 1981. Postava biskupa s listinou, nápis / budova chrámu, nápis, opis (letopočty). Sign. Grmela - Doležal. Bronz 60 mm
Pasov, bisk. Arnošt (1517-40). Haléř b.l. SJ-1018/448 5 ks